W sprzedaży:
15601 tytułów

Nadciągają samoloty… z baz w Rabaul i na Malcie. Nowa seria Ospreya „Air Campaign” już za progiem, 2017-06-02 09:01:22


 

 

Osprey patrzy w dobrym kierunku. Widać to gołym okiem.

Gdyby ilość sympatyków wojskowości (militariów, modelarstwa itd.) porównać do piramid to największy z obiektów wznieśliby entuzjaści lotnictwa bojowego. Osprey wychodzi im naprzeciw i od nowego 2018 roku szykuje z myślą o nich nową serię poświęconą kampaniom lotniczym.

Seria posiada przypisany jej skrót - ACM ((Air Campaign). Na razie znamy cztery pierwsze tytuły. I tu wielka niespodzianka – otwierający serię tom opracowano z Myśla o bitwie o Wielką Brytani… Prawdziwa niespodzianka ze strony Brytyjczyków… jak by powiedział Sheldon Cooper z „Teorii wielkiego podrywu" dodając na koniec, że to sarkazm.

 

Objętościowo i gabarytoo seria przypominaa cykl Campaig. Także liczy 96 stron.

Na pierwszy ogień, poza walkami powietrznymi nad Wielka Brytanią idzie Rabaul, Malta i przynęta dla miłośników wojny w Wietnamie – operacja Dudniący grom (Rolling Thunder 1965-68). I choć na razie przedsięwzięcie stanowi śpiew przymości możemy się już delektować udostępnianymi przez Ospreya okładkami.

I na koniec tytułem przypomnienia: pamiętajmy o naszych dzieciach, które często zostają gdzieś w tyle w natłoku dnia i szybkości życia, które nadaje współczesny świat. Wczoraj był Dzień Dziecka.

Polecam uwadze,

 

jabu