W sprzedaży:
15601 tytułów

O nas


Wojenna.pl rozpoczęła swoją działalność w 2009 roku, jednak pomysł jej powstania zrodziło samo życie, wiele lat wczesniej.

Wówczas to, będąc młodym jeszcze entuzjastą historii, wojskowości i związanych z nimi militariów, postanowiłem rozpocząć dobrze zaplanowane, długoterminowe zakupy szeregu obcojęzycznych publikacji niezbędnych w dalszym rozwijaniu pasji. Nie oczekiwałem większych przeszkód. Byłem od dawna związany (z polskim co prawda, ale jednak) rynkiem wydawniczym, znajdowałem się w stolicy państwa środkowoeuropejskiego – wydawało się, że z powiększeniem domowej biblioteki nie będzie problemów. Rzeczywistość jednak szybko ściągnęła bujające w obłokach oczekiwania na ziemię. Wysokie ceny książek przerosły moje najśmielsze oczekiwania, termin realizacji okazał się niewiarygodnie długi, a tytuły deklarowane jako nowe potrafiły docierać do mnie w formie makulatury i nikt nie poczuwał się przy tym do najmniejszej nawet odpowiedzialności. Było ciężko ale pasjonat, sympatyk, zakręcony pozytywnie w swoim hobby z reguły nie daje łatwo za wygraną, więc z trudem, bo z trudem – ale udało mi się skompletować domową bibliotekę na interesujące mnie tematy.

Jednak łatwo nie było, a pamięć o trudnościach, jakie wówczas się przed człowiekiem piętrzyły pozostała.

W 2009 roku w ramach warszawskiej firmy INTERNEWS specjalizującej się w dystrybucji książek i prasy obcojęzycznej zespół osób zaczął tworzyć najpierw książkowy dział militarny, a w końcu pierwszą w kraju wyłącznie obcojęzyczną militarną księgarnię internetową.

Zamiarem naszym jest stworzenie dla kilku tysięcy nam podobnych pasjonatów w kraju, swego rodzaju książkowego azylu. Enklawy, gdzie każdy będzie mógł znaleźć w interesującym Go temacie coś dla siebie, nabyć książkę z zagranicy po przystępnych cenach, otrzymać wycenę i informację o dostępności wszystkiego, co Go interesuje z danego historycznego, czy militarnego tematu.

Staramy się zapewnić nie tylko fachową obsługę, ale również swoistą „opiekę” nad osobami zainteresowanymi literaturą militarną, a nie wprowadzonymi realia rynku wydawniczego w czym pomaga okoliczność, że część zespołu księgarni stanowią zadeklarowani sympatycy wojskowości w zdrowym tego słowa znaczeniu.
 
Jednym z założeń zespołu księgarni militarnej Wojenna.pl jest ścisła współpraca z wszystkimi przedsięwzięciami godnymi uwagi w temacie militariów, czy historii. Bez znaczenia, czy będą to działające grupy rekonstrukcyjne, stowarzyszenia graczy, grupy modelarskie i wargamingowe, czy ciekawe fora o profilu militarno-historycznym. Jesteśmy otwarci na wszelkie propozycje, które pomogły by w propagowaniu i kultywowaniu historii i związanych z nią militariów w pozytywnym tego słowa znaczeniu.

Chcieliśmy stworzyć stronę internetową ogniskującą ofertę wydawniczą maksymalnie szerokiej grupy wydawnictw z zagranicy, za pośrednictwem której Klient - internauta, oszczędzając czas i pieniądze znalazł by wszystko, czego potrzebuje. Wiele wskazuje na to, że zamiar ten się powiódł, choć jak w każdym tego typu, ambitnym przedsięwzięciu – jest jeszcze dużo do zrobienia.

A tymczasem, jako, że nic nie jest doskonałe, przepraszamy za wszelkie ewentualne niedociągnięcia i wdzięczni za każdą sugestie zapraszamy do zakupów i korzystania z naszej oferty. Będzie to najlepszy test, aby przekonać niezdecydowanych, czy ich zamówienia trafiły w odpowiednie, fachowe ręce.
 
Pozdrawiamy,
Zespół militarnej księgarni internetowej Wojenna.pl

 

Dane do przelewu:

Internews sp.j. G.Stępień
ul. Kolejowa 15/17
01-217 Warszawa

Numer konta:

60 1500 1012 1210 1013 1846 0000

Bank Zachodni WBK S.A.

63 Oddział w Warszawie

01-211, ul. M. Kasprzaka 22